Kruhy v obilí


Kruhy v obilí

Ezoterika je falošná viera v niečo, ktorá nemá žiaden koncept, logickú súvislosť, rozumové zdôvodnenie. Ezoterici sa nám snažia nahovoriť, že tu existuje tisíce rôznych síl, ktoré pasujú do ich širokej štruktúry viery. Tá viera je viera vo všetko možné od bohov, cez silu nemateriálnych vecí ako kameňov, až po vieru v prevtelovanie, reinkarnáciu, mimozmyslové zážitky a podobne. Ezoterika musí vždy nutne poprieť Bibliu, pretože Biblia hovorí iba o dvoch silách vo vesmíre – Boha tvorcu – a satana podvodníka, klamára, ktorý zvádza ľudí na falošné stopy. Takouto falošnou stopou je aj viera v takzvané obrazy v obilí.

Dnes nájdeme nespočetne veľa článkov a v neposlednom rade aj kníh o tomto fenoméne. Niektoré ultra kresťanské stránky hovoria, že tieto kruhy vytvára satan, aby zvádzal ľudí od kresťanskej viery. Na druhej strane sú ezoterici, ktorí za týmito obrazcami vidia akýchsi zelených mužíkov – ufónov.

Niektorí dokonca zachádzajú tak priďaleko, že v týchto obrazoch hľadajú akési veštecké proroctvá, odkazy z iných planét od iných civilizácií (okrem zeme nikde civilizácie neexistuje!), alebo v tom vidia varovania, predtuchy a podobne.

Obrazy sú dielom človeka

Tieto obrazy sú však iba dielom ľudí, ktorí to vyrábajú v tajnosti a skrytosti, pritom je to ich koníček, pretože predsa len ide o umelecký výtvor. Samozrejme aby niečo také mohli vytvárať, potrebujú aj peniaze, ale to problém nie je, pretože sú to práve spisovatelia, ktorí peniaze vedia zabezpečiť – ide o pekný biznis.

Tí píšu o záhadách a mystérii, pritom sú dodávateľmi finančných príjmov skupín, pre ktorých sú tieto pekné diela koníčkom. Že by išlo o podvod zo strany tých, ktorí píšu takéto knihy? Azda vo svete nie je dnes podvod, stačí si iba ráno kúpiť noviny a novinári sa predbiehajú v ,,kačicách”, ktoré nemajú žiaden podklad. Azda nám televízia hovorí pravdu o skutočnostiach, ktoré sa vo svete dejú – alebo vysielajú iba to, čo im je dovolené odvysielať aj to v určitej forme.

Kto by sa nechcel ,,nabaliť” na knihe, ktorá hovorí o ufónoch, ktorí si tvoria obrazy v obilí? Kto by nechcel zarobiť na DVD, ktoré opisuje záhady obrazcov a nájde sa dosť ľudí, ktorí majú vieru (žiaľ nepravú), práve v takéto bláznovstvá.

Dokonca vyšiel film (signs), kde Mel Gibson hrá hlavnú rolu vo filme, kde vládnu znamenia v obilí. Teda aj americký filmový priemysel sa ,,nabalil” na tomto žánri, podobne ako tomu bolo s falošnou víziou konca sveta – 21.12.2012, kde tiež trh s touto vierou v koniec sveta prekvital.

Tí, ktorí tieto obrazce vytvárali, sa snažili všetko skrývať pred verejnosťou a potom sa zabávali na tom, ako vznikla nová viera v zelených piatimužíkov. Dnes je však všetko inak a títo ľudia vyšli zo svojich úkrytov, no i tak sa darí zaslepených ľudí držať v nevedomosti, knihy a filmy sa predávajú ako na páse. Dnes je človek konzumentom tisícich názorov na život, stačí si vybrať, čo sa jemu páči. A keď sa mu páči názor, že kruhy v obilí sú varovaním ufónov, určite si takýto človek nájde nejakú komunitu, kde sa toto bude vyznávať a tá komunita bude nemalá.

Circlemakers

Hovorí vám toto slovo niečo? Asi príliš nie, pretože sa nepodpisuje pod svoje výtvory, ale je tvorcom týchto úžasných obrazov. Skutočne tie obrazy sú niektoré úchvatné, sú to jednoducho pekné umelecké diela, no nič viac.

Skupina circlemaker pôsobí na celom svete a dnes už robí dokonca logá firiem na zakázku. Stačí si pozrieť obrázky. Títo nadšenci začínajú vytvárať dokonalejšie a zložitejšie obrazy, čím zvyšujú a podvrdzujú u mnohých nadšencov vieru v ufo. Pre biblických kresťanov platí a platiť bude – nebudeš sa klaňať nikomu, ani ničomu čo je stvorené – pretože stvorené veci sú vyrobené len z toho, čo Boh dal. Alebo inak – hmota ktorú niekto použije, aby vytvoril obraz, je vytvorená Bohom. My máme velebiť Tvorcu tejto hmoty, nie hmotu samotnú. Boh stvoril bunku, ktorá je podľa vedcov, zložitejšia ako všetky pyramídy na svete dohromady. Človek sa vzrušuje nad hromadou kameňov, ktorá je na sebe naukladaná, pritom nad bunkou, ktorá je ďaleko zložitejšia ako ktorákoľvek pyramída, jednoducho povie – bunka vznikla náhodou, nejakým postupným procesom. Ak bunka vznikla náhodou, dlhou evolúciou, potom pyramída vznikla tiež náhodou, za veľmi krátky evolučný čas, pretože je ďaleko jednoduchšia ako bunka. Zdá sa vám toto logické?

Uznávanie, obdiv a prisúdenie týchto obrazov, je modlárstvom, kde sa človek skláňa pred vytvoreným výrobkom, obrazom. Pozrite si komerčné obrazy, pre rôzne firmy od circlemakers:

Napokon ako sa takéto obrazy tvoria a niektoré sú fakt ukážkou geometrie, matematiky, presnosti, uvidíte na youtube dolu.

Alebo tu si pozrite celé série, ako ľudia vytvárali tieto obrazy a sú to skutočne úžasne ťažké vzorce:

http://www.youtube.com/watch?v=AWU0rIiP650&list=PLFE76F7C0075E9FA6

Čo dodať záverom? Ľudí vždy fascinovali záhady a dodnes fascinujú. Boh neskrýva pred človekom žiadnu záhadu, ako to robia ľudia, ktorí chcú na všetkom zarobiť. Písmo nám jasne odhaľuje, kto je Boh, ako koná, ako stvoril svet, ako chce svoje deti priviesť k sebe. Kto tohto Boha nepozná, začne sa obracať k modlám akými sú: evolúcia, ezoterika, ufológia, viera v karty, veštenie, silu prírody, kameňov, stromov, viera v lesné víly, v bôžikov, silu obrazov a napokon vieru v ľudí – guruov, šamanov, kúzelníkov.

Mnoho ľudí dnes nemá vyriešené tieto základné viery, v ktoré boli od malička učení svetom, médiami, televíziou. Mnoho ľudí sa nazdáva, že nasledovanie Krista sa dá zároveň s nasledovaním buddhu, krišnu alebo Mohameda. Mnoho ľudí verí v evolúciu ako fakt a dokonca mnoho kresťanov takto zmýšľa, i keď viera v evolúciu absolútne znehodnocuje Božie slovo. Mnoho ľudí verí v nadpozemské veci, v mágiu, v rôzne iné duševné stavy, v mimozemské civilizácie, v atlantídu, a ani si neuvedomujú, že všetky tieto veci sú tu ako falošné cesty, ktoré človeka odvracajú od pravej cesty viery v jediného Boha, ktorý nič – vôbec nič ľuďom nezamlčal.

Ale Písmo hovorí, že existuje len jedna cesta k úzkej bráne, ktorá je jedinou možnou bránou k večnému životu s Bohom. A k tejto úzkej bráne, ktorú len málo ľudí hľadá, vedie úzka nenápadná cesta. Naproti tomu do slepých ulíc vedú cesty široké, cesty ateizmu, humanizmu, ezoteriky, new age, buddhizmu, hinduizmu, islamizmu.

Aká škoda, že väčšina ľudí si volí tieto široké cesty, ktoré vedú do večného odsúdenia. Pretože ľudia mali spoznať Boha z toho, čo stvoril, oni ho však odmietli, a uznávali veci vytvorené ľudskou rukou – hovorí Pavol v liste Rimanom…

Komentáre sú uzavreté.

%d blogerom sa páči toto: