Video – Boh a evolúcia

Video známeho evanjelizátora, ktorý vyšiel do ulíc a natočil rozhovory ľudí ohľadom Boha a evolúcie.

Odkaz videa je tu: http://www.youtube.com/watch?v=rVU-2GEYcn4

 

3 Responses to Video – Boh a evolúcia

 1. annapos says:

  Dobrý večer, vzpomínám si jak jste jednou u mě na blogu komentoval, odpověděla jsem vám stroze a měla jsem k tomu důvod? Shlédla jsem video a většina tech dotázaných jsou ateisti a tak to je? Žádnými svými argumenty je k víře nepřivedete.
  Víra a to když ji člověk má, chce ji nějak předat, tak jedinou možností je věřit nejvíc a nejprve sám, dávat za příklad svou víru a svým životem ukazovat, že jsem křesťan. Většina vzdělaných lidí neřekne jsem ateista, protože svým studiem dojdou k poznáním, která věda nikdy neuměla a neumí vysvětlit a jejich pochybnosti potvrzují, právě, tu moc Boží.

  • marianlabuda says:

   Dobrý deň.

   Píšete: Žádnými svými argumenty je k víře nepřivedete.

   To nie sú moje argumenty, to sú argumenty Boha a Jeho slova. Pavol, Peter, Ján, Jakub, Ježiš – všetci dávali ľuďom argumenty. Biblia je argument pre ľudí. Peter povedal argumenty o Ježišovi a obrátilo sa 3000 ľudí. Biblia hovorí, že viera je z počutia – kto počuje Božie slovo, môže byť obrátený. Taktiež Biblia hovorí, že je to Boh kto dáva vieru ako dar.

   Píšete: tak jedinou možností je věřit nejvíc a nejprve sám, dávat za příklad svou víru a svým životem ukazovat, že jsem křesťan.

   Koľko ľudí sa obrátilo na to, že vás videli ako kresťana? Koľko vašich kolegov sa stalo kresťanmi po tom, ako vás spoznalo ako kresťana? Koľko ľudí ateistov z vašej rodiny bolo tak nadšených z vášho života kresťana, že sa obrátilo? Odpoviem za vás – nikto sa neobrátil, pretože toto Písmo neučí. My máme byť príkladom pred Ateistami, ale len zvestovanie evanjelia využíva Boh ako prostriedok k spaseniu – pretože opäť – viera je u počutia a nie z ukazovania sa pred svetom, že som snáď lepším človekom ako sú pohania. Toto sú pekné, ale lacné reklamné ťaháky na ľudí – pretože tak ako ja, aj vy ste hriešny človek, plní zlosti, závisti, nenávisti, pomlúvačstva, kde milujete viac veci tohto sveta ako Boha.

   Kresťan má zvestovať evanjelium – dávať argumenty pohanom, ktoré sú v biblii zaznamenané. Choďte a zvestujte evanjelium – to je tá najväčšia láska akú môžete inému človeku dať, aby nešiel do večného pekla a plakať nad ním, že práve tam smeruje jeho život. Starať sa o chorých, ukazovať sa že ste kresťan je pekné, ale žiadneho človeka to z pekla nevytrhne. Koľko ľuďom ste zvestoval(a) evanjelium? Nie je na vás ani na nikom aby sa obrátil ten človek, ale na Bohu. Ak si video s argumentami o evolúcii pozrie povedzme 1000 ľudí, Boh si vyberie čo i len piatich, ktorí sa nad tým začnú zamýšľať a uznajú Boha ako stvoriteľa. Ostatných 995 ľudí zostane v neviere, aj keď majú argumenty, aj ke’d majú mozog – napriek tomu k Bohu neprídu pretože Boha nenávidia a neuznajú Jeho panstvo. Ale ide o tých piatich ľudí – aj päť ľudí je dosť aby šírili ďalej evanjelium. Ak týchto 5 ľudí povie desiatich priateľom evanjelium, 50 ľudí to bude počuť a ak by len dvaja z toho množstva uverili – stačí.

   Ukazovať sa že ste kresťan je beh na dlhé trate bez účinku. Koľko rokov by vám trvalo, než by ste niekoho presvedčili o spáse? Keby takto konal Pavol išiel by do Grécka a tam by sa iba na verejnosti ukazoval že je kresťanom – nikto by nebol spasený a považovali by ho za blázna. Ale Pavol vystúpil z argumentami a prvý bol – Boh všetko stvoril. Stačila jedna reč, aby boli prví Gréci obrátení a neskôr to Boh využil tak, že v Grécku prijali ľudia kresťanstvo.

   Šítre evanjelium ak ste vôbec Kristov. Kristus vám toto kladie na srdce. Hovorte, argumentujte, presviedčajte, modlite sa, až potom ukazujte svoj život kresťana viery. Ak nepoznáte sám argumenty – čítajte Bibliu, tam je ich mnoho.

   P.S. nezverejňujem komentáre, je to zbytočnosť aby sa ľudia robili jeden múdrejší od druhého. Buď človek prijme alebo neprijme a keď neprijme evanjelium, je to jeho problém…

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: